Piękna tęcza!

Drodzy Rodzice i Kochane Promyczki na dziś proponujemy Wam wykonanie papieru „Scratch Rainbow”.

Chociaż możecie kupić gotowe zdrapywanki dla dzieci ze sklepu, samodzielne zrobienie tego jest znacznie bardziej kreatywne i zapewni dzieciom rozrywkę przez wiele godzin.

Jeśli Twój maluch uwielbia swoją sztukę i rękodzieło – prawdopodobnie większość z tych artykułów będziesz mieć już w domu. Jeśli nie, nie martw się – możesz łatwo kupić te elementy online.

Potrzebne rzeczy:

  • Papier akwarelowy,
  • Kredki w kolorach tęczy (lub możesz użyć pasteli olejnych ),
  • Czarna farba temperowa,
  • Płyn do naczyń,
  • Szczotka do pianki,
  • Moneta (ale wykałaczka lub drewniany szpikulec też się sprawdzą).

Jak zrobić papier Scratch Rainbow ?
Teraz, gdy masz już wszystkie swoje materiały do rysowania tęczowych rysunków, prawdziwa zabawa może się rozpocząć! Rozłóż wszystkie materiały do tworzenia rysunków do samodzielnego wykonania, aby łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz. Zalecamy przykrycie podłogi gazetą lub papierem rzeźniczym, aby uniknąć zabarwienia lub farby na podłodze.

Krok 1:
Zacznij kolorować swoje proste rysunki
Najpierw zacznij od pokolorowania papieru akwarelowego kredkami lub pastelami olejnymi. Możesz narysować tęczowe wzory na całym papierze, a pozostałą przestrzeń wypełnić kolorami. Możesz też wykazać się kreatywnością dzięki własnym projektom i obrazom.
Tak czy inaczej, pamiętaj, aby pokryć kolorami każdy centymetr strony; w przeciwnym razie czarna farba przyklei się do papieru, a Twoje dzieci nie będą w stanie zdrapać tego obszaru. Podczas kolorowania musisz również dociskać wystarczająco mocno, aby ich żywe kolory prześwitywały przez zdrapaną farbę.

Krok 2:
Malowanie rysunków na czarno
Zacznij od zmieszania czarnej farby. Musisz połączyć trzy części farby i jedną część płynu do mycia naczyń (stosunek 3: 1). Delikatnie wymieszaj mieszaninę, aby uniknąć tworzenia czarnego bałaganu z mydlinami. Upewnij się, że malujesz na jakiejś gazecie lub innym papierze ścinkowym – możesz również przykleić kolorowy obraz, aby zapobiec jego przesuwaniu.
Teraz nałóż czarną farbę na rysunek tęczy – upewnij się, że dokładnie zakryłeś cały obraz. Po zakończeniu malowania należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Może to zająć kilka godzin, więc bądź cierpliwy lub rozpocznij kolejną zabawną tęczową aktywność.

Krok 3:
Pozwól, aby Twoje pomysły ze zdrapek w tęczy ożyły
Teraz nadszedł czas na najlepszą część tworzenia tęczowego papieru do zdrapywania DIY. Weź monetę (lub inny posiadany instrument) i zacznij drapać!
Jeśli stworzyłeś tęczowy wzór, pozwól swoim dzieciom drapać się, aż odkryją te kolorowe łuki. Lub, jeśli po prostu zakryli stronę kolorami, możesz zostawić dzieciom własne, żywe arcydzieło. Piękno rysunków polega na tym, że nie ma na to dobrego ani złego sposobu.
Możesz nawet tworzyć wersje w rozmiarze karty, które Twoje dzieci mogą podarować znajomym z monetą dołączoną jako kartka urodzinowa – możliwości są nieograniczone!

Pomysły i zdjęcia zostały zaczerpnięte z:
https://www.hellowonderful.co/post/diy-rainbow-scratch-art-for-kids/