Tematyka zajęć tygodniowych Grupy Liski – WRZESIEŃ

Tydzień pierwszy: Witajcie w przedszkolu. Tydzień drugi: Droga do przedszkola. Tydzień trzeci: Nadeszła jesień. Tydzień czwarty: Co robią zwierzęta jesienią.

   

Wiersze:

To jest Zosia, a to Franek, tam jest Tomek i Marianek , Ewa , Basia , Paulina oraz uśmiechnięta Nina. Czy już wiecie, o kim mowa?

Tak, to dzieci są przedszkola Imion różnych mają wiele, lecz wśród nich są przyjaciele. Gdy w przedszkolu się spotkają, zawsze sobie pomagają.

A czy wiecie, co to ,,skarby jesieni”? Piękne jabłko, co się w sadzie rumieni, garść orzechów na leszczynie zebranych, spadające  z wysoka kasztany pełne maku słodkiego makówki i czepliwe , łopianowe główki. Strąk fasoli, kapusty łuszczyny i czerwone jagody kaliny , i na klonach nasionka skrzydlate, co z jesiennym ścigają się wiatrem.

 

Piosenki:

,,Zbójnicy w przedszkolu”

Tańcowali zbójnicy w przedszkolu! Każdy z nich się wyćwiczył, wyszkolił! Tańcowali zbójnicy tu żwawo, każdy dobrze im życzył , bił brawo!

Ref:. Tomek macha ciupagą szczyci się swą odwagą Ania tańczy wspaniale lecz zgubiła korale. Jacek w tańcu aż przysiadł, chce wyróżnić  się dzisiaj. Krzyś kapelusz poprawił, nie dość mu tej zabawy.

I Agatka też fika, aż coś skrzypi w trzewikach. Michaś także tu hula, już się czuje jak góral. Tańcowali aż miło, spod nóg im się kurzyło .

Ref:. Tomek macha ciupagą…

Tańcowali zbójnicy bez końca, groźni, hardzi i dzicy, w opończach. Tańcowali zbójnicy z oddaniem, to dopiero jest wyczyn i taniec!

Ref:. Tomek macha ciupagą…

,,Kolorowe listki”

Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały, kolorowe listki na wietrze szumiały.

Ref:  Szu, szu szumiały wesoło szu, szu,szu wirowały w koło.

Kolorowe listki bardzo się zmęczyły, kolorowe listki z drzewa zeskoczyły.

Ref.: Hop, hop hop, tak sobie skakały, hop, hop, hop, w koło wirowały.

Kolorowe listki spadły już na trawę, kolorowe listki skończyły zabawę

Ref.: Cicho, sza, listki zasypiają, cicho, sza, oczka zamykają.