Tematyka tygodniowa zajęć- Liski luty 2020

Tematyka tygodniowa: LUTY

Tydzień pierwszy: Baśnie, bajki, bajeczki Tydzień drugi: Muzyka wokół nas Tydzień trzeci: Nie jesteśmy sami w kosmosie Tydzień czwarty: Projekt pieniądze

Piosenka ,,Baśniowe postacie"

Znam legendy o powstaniu Krakowa i stolicy Polski, Warszawie o szewczyku, o smoku i Wiśle, o Syrence i Warsie i Sawie.

Ref: Książki i niezwykle, książki i ciekawe tysiące legend, baśni i bajek. Historii tyle, że trudno zliczyć, chcę poznać w wszystkie więc będę je czytać

Z książek znam też krasnoludki, królewny i Kopciuszka, wróżki i Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, kłamczuchę, Kota w butach i Piękną Bestię.

Ref: Książki i niezwykle, książki i ciekawe...

Lubię czytać książki z mamą i z tatą, piękne wiersze, opowiadania, z nich się uczę, historię poznaję, więc zachęcam Was też do czytania.

Ref: Książki i niezwykle, książki i ciekawe...

Wiersz ,,Przedszkolna orkiestra"

By zagrać prawdziwą orkiestrą, nie trzeba być zadnym maestro wystarczy fantazji ćwierć deka Słuchacze już biegną z daleka. Bo Antek w parapet uderza i rocka grać na nim zamierza, Jaś stuka zawzięcie w żeberka aż grzejnik wywija oberka. Staś biurko przerobił na bęben i bębni weń, nucąc kolędę, a Krzysiek na nerwach gra tyle.

Przedszkolna orkiestra. I tyle.

Wiersz ,,Chopin"

Niedaleko Warszawy- miasteczko. To miasteczko leży- nad rzeczką. A rzeczka to mała- Utrata. Kiedyś Frycek- figle tu płatał. Tak jak wy był chłopcem małym. Tak jak wy uwielbiał zabawy. Często nad rzeką siedział i myślami daleko wybiegał Słuchał wiatru i śpiewu fal, łapał nutki i składał w mazurki, polonezy, nakturny, oberki. Z nutek koncerty układał, preludia, etiudy z nich składał. Jego muzyka do dzisiaj śpiewa wsłuchaj się w szum drzewa.