Tematyka tygodniowa zajęć- Liski czerwiec 2020

Tematyka tygodniowa czerwiec

Tydzień pierwszy: Niby tacy sami, a jednak inni.

Tydzień drugi: Wakacyjne podróże.

.Tydzień trzeci: Pożegnania nadszedł czas.

Tydzień czwarty: Projekt sport

Piosenka ,, Inni, a tacy sami "

1. Na wszystkich kontynentach mieszka tyle dzieci – w Azji, Australii, Afryce. Każde dziecko wygląda inaczej i mówi innym językiem.

Ref.: Każde dziecko chce być szczęśliwe, każde dziecko chce pięknie żyć; mieć zawsze dobre, spokojne noce, mieć tylko piękne dni. To nie jest ważne, gdzie mieszkają dzieci, wszystkie chcą szczęśliwe być jak ty. Mieć dobrą mamę, dobrego tatę, chcą bezpiecznie żyć.

2. I chociaż dzieci mają różny kolor skóry, tak różne zabawki, książeczki, inną szkołę, przedszkole, ubranka, śpiewają inne piosenki.

Ref.: Każde dziecko...

Wiersz ,,Dzieci na ziemi"

Na kuli ziemskiej bawią się dzieci, cieplutkie słonko dla nich wciąż świeci, a księżyc mruga oczkiem na niebie do wszystkich ludzi, również do ciebie. Zulu z Afryki chodzi po drzewach, a Chinka Inka jak ptaszek śpiewa. Eskimos Bubu gra w piłkę z foką, na słoniu jeździ Hindus Namoko. Dzieci się różnią kolorem skóry, jednak są dumne ze swej kultury i choć w dziwacznych mówią językach, pragną się bawić, tańczyć i brykać! Inka i Zulu, Bubu, Namoko chcą być kochane, śmiać się szeroko, jeść smakołyki, dbać o zwierzęta, a zamiast wojen mieć tylko święta! – Niech wam się spełnią wszystkie marzenia – tak, robiąc obrót, powiada Ziemia.

Piosenka ,,Lato w kawiarence" 1. Za rogiem czeka lato w malutkiej kawiarence. Popija słodki soczek, balonik trzyma w ręce. I zaprasza na wakacje teraz, już!

Ref.: Lato, ach, lato, zaczaruj wszystkich nas! Byśmy za tobą pobiegli w ciepły las. Na mchu i ciepłej trawce przy tobie poleżeli. Na ptaki popatrzyli i wracać stąd nie chcieli. Zaczaruj dla nas morze, powędruj z nami w góry. Popluskaj się w jeziorze, popatrz w chmury.

2. Już woła do nas lato, kapelusz ma na głowie. I niesie dla nas lody w polewie malinowej! ,,Przyjeżdżajcie na wakacje teraz, już!”

Ref.: Lato, ach, lato…

3. I letnia dyskoteka wesoło też zaprasza. Z uśmiechem lato czeka, wakacje wita nasze! Bo wakacje to atrakcje – teraz, już!

Ref.: Lato, ach, lato…

Wiersz ,, Letnie wakacje" Kiedy są wakacje I nie pada deszcz, Możesz gdzieś wyjechać, Jeśli tylko chcesz. Kiedy są wakacje – Morze, góry, las, Gdzie tylko się znajdziesz, Miło spędzisz czas. Latem Złociste promienie Słońca Padają na ziemię, Popatrz – Rozwiały się chmury, Baw się I nie bądź ponury! Morze – Muszelki i piasek, Góry Lub łąka za lasem, Warmia – Czekają jeziora, Lato – Już wyjechać pora!

Piosenka ,,Wakacyjny pociąg"

Jedzie pociąg wakacyjny, pociąg kolorowy. Już wjeżdżają wagoniki na peron bajkowy!

Ref.: Stuku-puk, stuku-puk, mkną koła po szynach. Już się nowa, kolorowa przygoda zaczyna.

Pierwsza stacja – wieś wesoła: łąki, lasy, pole. Zaraz tutaj urządzimy zielone przedszkole. Nauczymy kota liczyć, a tańczyć konika. Niech zobaczy każdy cielak, jak przedszkolak bryka.

Ref: Stuku-puk...

Druga stacja to Podhale, piękne górskie szczyty, a ze szczytów, jak wiadomo, widok znakomity. Bajki będą opowiadać potoki i skały, bo w nich mieszka duch starego bajarza Sabały.

Ref: Stuku-puk...

Trzecia stacja to jezioro, widać je z daleka. Żabi chórek już z koncertem niecierpliwie czeka. Już po falach się ścigają żaglówki, kajaki i dmuchany hipopotam malowany w maki.

Ref: Stuku-puk...

Czwarta stacja to już morze, szerokie, głębokie, i wspaniała piaskownica, większa niż przed blokiem. Na tej wielkiej piaskownicy czy, jak mówią, plaży może skarby bursztynowe znaleźć nam się zdarzy?

Ref: Stuku-puk...