Propozycja zajęć w domu!!! (cz. 52)

Drodzy Rodzice i Nasze Kochane Promyczki na dziś proponujemy Wam wykonanie:
„Gniotka DIY z żelatyny” – piłeczki antystresowej.     Do wykonania żelowych gniotków potrzebujecie: - przezroczystych balonów, - kolorowych cekinów lub brokatu, - żelatyny, - gorącej wody, - miseczki z łyżeczką (w której wymieszacie wodę z żelatyną), - butelki do przelania żelatyny, - lejka.   Samo wykonanie trwa kilka minuta, a zabawa jest bardzo atrakcyjna zarówno dla dorosłych jak i dzieci.    
Takie zabawy świetnie uczą dzieci, że można samodzielnie stworzyć coś z niczego. Kombinowanie i łączenie różnych mas oraz eksperymentowanie uczy otwartego myślenia. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu.
 
Film z instrukcją jak zrobić gniotka - krok po kroku: https://youtu.be/s6vlAaFeIK8
 
Powyższy pomysł oraz zdjęcia zostały zaczerpnięte z następującego źródła: https://mojedziecikreatywnie.pl/…/zelowy-gniotek-diy-zelat…/
 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  tps://www.facebook.com/239026112887822/posts/190819
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, powyżej prezentowane propozycje zabaw/zajęć jakie możecie Państwo realizować w domu, związane są z realizacją zdalnego nauczania w związku z zamknięciem przedszkola z powodu epidemii "Koronawirusa".
 
UWAGA: Poza wpisami na stronie przedszkola i przedszkolnym funpage'u na fb wysyłamy do Państwa materiały /przy pomocy których możemy realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego/ na adres mailowy poszczególnych grup.
 
Więcej informacji u Wychowawców lub u Dyrekcji. Zachęcamy do współpracy i dzielenia się wytworami pracy dzieci - można wysyłać zdjęcia, wiadomości na adres mailowy: promyczek.kontakt@gmail.com lub przedszkole@promyczek-tomaszow.pl   Nasz wpis na facebooku: