Tematyka tygodniowa zajęć- Liski październik 2019

Tematyka tygodniowa: październik

Tydzień pierwszy: Idzie jesień przez.. przez ogród ,sad.

Tydzień drugi: Idzie jesień.. do zwierząt.

Tydzień trzeci:  Co z czego otrzymujemy.

Tydzień czwarty: Idzie jesień.. z deszczem.

Piosenka ,,Jesienna zagadka”

Ref.: Zagadkę zadam ci i powiedz mi, czy wiesz, co jesienią robi wiewiórka, bocian oraz jeż. Co jesienią robi wiewiórka, bocian oraz jeż.

Wiewiórka w dziupli przysiadła i liczy swe zapasy bo zimą będzie je jadła, gdy śnieg pokryje lasy Czas jesieni wszystko zmieni, posmutnieje świat, lecz zagadka rozwiązana! Tak, tak, tak, tak!

Ref.: Zagadkę zadam ci i powiedz mi, czy wiesz..

Bociany mówią, że gniazdo nieczynne jest do wiosny, bo lecą stąd do Afryki, a każdy bocian radosny! Czas jesieni wszystko zmieni, posmutnieje świat, lecz zagadka rozwiązana! Tak, tak, tak, tak!

Ref.: Zagadkę zadam ci i powiedz mi, czy wiesz..

A jeżyk, gruby jak piłka, podreptał, gdzie lasek rośnie, zakopał się pośród liści i chrapie tak, śniąc o wiośnie. Czas jesieni wszystko zmieni, posmutnieje świat, lecz zagadka rozwiązana! Tak, tak, tak, tak!

Ref.: Zagadkę zadam ci i powiedz mi, czy wiesz..

Wiersz ,,Czarnoksiężnik węgiel”

Jest czarny! Jest brzydki! I ręce nam brudzi! Jak może jakiś węgiel uszczęśliwiać ludzi?

Kasia się krzywi i mamie nie wierzy, że kamyk nieładny, co na stole leży, to czarnoksiężnik, magiczny minerał, który od wieków człowieka ubiera.

Ubiera i leczy- zapewnia ją mama, a Kasia w to wątpi, ma nietęgą minę. I grzeje, i wozi, zmieniony w benzynę. I obiad gotuje, gdy w gaz się zamienia ten magik prawdziwy, którego skrywa ziemia.

Piosenka ,,Jak to z chlebem było”

Rolnik zasiał zboże, dało piękne plony W żniwa kombajn zebrał ziarna pełne wory. Młynarz z tego zboża zrobił w młynie mąkę, z mąki piekarz upiekł pieczywo pachnące

Ref.: Bułeczki, bagietki, rogale, bułeczki pełne ziaren, pszenny i żytni, okrągły, podłużny, pyszny!

Moja mama na co dzień w piekarni na rogu kupuje pieczywo: świeże, smaczne, zdrowe. Rolnik, młynarz, piekarz mają ciężką pracę. Zawsze, gdy chleb jemy, podziękujmy za to.

Ref.: Bułeczki, bagietki, rogale..