Tematyka tygodniowa zajęć- Liski listopad 2019

Tematyka tygodniowa: listopad

Tydzień pierwszy: Moja rodzina.

Tydzień drugi: Mój dom.

Tydzień trzeci:  Moje prawa i obowiązki.

Tydzień czwarty: Moje zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Piosenka ,,Jak dobrze mieć rodzinę”

Nigdy nie jestem sam bo rodzinę mam. Gdy jest mi smutno i jest źle, rodzina wspiera mnie.

Ref.: Mama i tata przytulą do serca, siostra i brat zabawią mnie. Nawet gdy ktoś mi dokuczy, skarci, cała rodzina kocha się.

Lepiej i łatwiej żyć, gdy ktoś obok jest. Kiedy zrozumie, pocieszy mnie i zawsze pomóc chce.

Ref.: Mama i tata przytulą do serca...

Wiersz ,,Dziwny lokator"

To nie do wiary, moi kochani! Zamieszkał ze mną Pan Bałaganik! Jest wszędzie tam, gdzie jestem ja. I chyba dobrze już mnie zna! Całymi dniami rządzi rzeczami, w pokoju czyni istne tsunami! rozrzuca skarpetki, chowa moje spodnie, nie ścieli łóżka, bo tak jest wygodniej. Szukam koszulek, sznurówek i grzebienia. Gdzieś przecież leżą,a nigdzie ich nie ma! Szukam małych książek i nie znajduję, pan bałaganik wciąż mnie zaskakuje. Rodzice proszą:- Marcinku, kochanie, zacznij choć trochę dbać o mieszkanie.

Piosenka ,, Moje prawa"

Chociaż lat mam tak niewiele, mam już swoje prawa, chcę być zawsze szanowany i chcę być kochany. I chcę by dorośli o mnie dbali, bym mógł szczęśliwie dorastać. Bo prawo do szczęścia każdy ma, nawet gdy ma mało lat.

Każdy człowiek, nawet mały ma też obowiązki, więc jak umiem, tak pomagam mamie, tacie, siostrze. Uczę się najlepiej jak potrafię, by kiedyś dobrze pracować. Bo obowiązki też każdy ma, nawet gdy ma mało lat.