Tematyka tygodniowa zajęć – JEŻYKI STYCZEŃ 2020

Tematyka tygodniowa: STYCZEŃ

Tydzień pierwszy: Mijają dni, miesiące, lata.

Tydzień drugi: Zima i zwierzęta.

Tydzień trzeci: Projekt: "Bezpieczeństwo zimą". 

Tydzień czwarty:  Babcia i dziadek.


Piosenka: "Życzenia od miesięcy".

I. Z nowym rokiem dziś życzymy mroźnej śnieżnobiałej zimy, ciepłej wiosny potem lata i jesieni w złotych kwiatach.

Styczeń, luty, marzec, kwiecień niech radości moc przyniesie. Maj i czerwiec, lipiec, sierpień życzą szczęścia żadnych cierpień,

a październik z listopadem poszli z grudniem na naradę. Naradzili się i cóż, życzą zdrowia no i już!

II. Dziś życzymy w nowym roku by miał każdy święty spokój, niechaj spełnią się marzenia, niech co dobre się nie zmienia.

 
 Piosenka: "Polka dla babci i dziadka".
 
Dziś w przedszkolu piękny bal
bal wspaniały na sto par
Bal dla dziadków i dla babć piękny zapraszamy was Refren: To jest polka dla dziadziusia i dla babci i dla wnusia Kto poleczkę naszą zna niech zatańczy tak jak ja. x2 My do szkoły zapraszamy babcię dziadka tatę mamę Gdy tańczymy polkę wraz bardzo miło płynie czas. Refren: To jest polka dla dziadziusia i dla babci i dla wnusia Kto poleczkę naszą zna niech zatańczy tak jak ja. x2   Wiersz: „Dla babci i dziadka” Mieć babcię i dziadka to znaczy mieć słońce i gwiazdki do spania, i całus w kieszonce, przygody, spacery, dawne opowieści i stosy prezentów. Aż trudno je zmieścić! A co damy dziadkom tak bardzo kochanym? Szczerbatą piosenkę, z tęczy tulipany, pomoc przy zakupach, wykopki w ogródku i sprytny odkurzacz do sprzątania smutków. Mama nam pomoże upiec pyszną babkę (bo dziadek na babkę od dawna ma chrapkę!). Można z tobą, dziadku, robić słodkie miny do babci… to znaczy do pięknej dziewczyny! Mamy także tu, na buzi, uśmiech, który się nie nudzi, cmok dla babci, cmok dla dziadka. Całus jest jak czekoladka! Oto dla Was cud obrazek, samodzielny bohomazek. O! Jest na portrecie babcia. Dziadek chwali: Cudna żabcia! Babciu, dziadku, czy Wy wiecie, że najpiękniej jest na świecie, gdy bawicie się z wnukami? Chodźcie porozrabiać z nami!