Propozycja zajęć w domu!!! (cz. 46)

  Środa 20.05.2020 r.  
Drodzy Rodzice i Nasze Kochane Przedszkolaki
20 maja obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ MORZA.
Morze to nie tylko plaże i wypoczynek. To również skomplikowany ekosystem będący miejscem życia wielu roślin i zwierząt. Ekolodzy z WWF Polska przypominają, że Bałtyk jest jednym z najmniejszych i najbardziej wrażliwych mórz na świecie, a występujące w nim gatunki potrzebują naszej pomocy. Morze Bałtyckie jest nie tylko miejscem występowania ryb, ale także morskich ssaków.
CIEKAWOSTKA - w naszym morzu żyje daleki kuzyn delfina Morświn, obecnie jest gatunkiem skrajnie zagrożonym wyginięciem i znajduje się pod ścisłą ochroną.
Zapraszamy do zabawy w tworzenie ,,Podwodnego świata’’.
1. Praca plastyczna pt. ,, Podwodny świat’’- potrzebny będzie kolorowy blok techniczny,farby do malowania palcami, pisak, nożyczki. Spróbujcie obciąć brzegi kartki niebieskiej w fale i nakleja na kartkę w innym kolorze. Następnie pomaluje swoją dłoń farbą i robi odbicie dłoni na kartce. I tak tworzy kilka odbitek w różnych kolorach. Po wyschnięciu dorysowuje pisakami charakterystyczne elementy budowy ryby.
2. ,,Morze w słoiku’’- potrzebujemy słoik/butelka, woda (możesz także kupić glicerynę), niebieska farbka lub barwnik spożywczy, plastikowe roślinki akwariowe, kamyczki, muszelki, rybka/rybki, opcjonalnie – brokat. Na dnie słoika/ butelki układamy warstwę kamyczków i muszelki. Możemy wrzucić też większe kamyki, żeby łatwiej było nam „posadzić” rośliny. Skąd wziąć rośliny? Nasze są ze sklepu zoologicznego. Rybka też, bo w naszym sklepie zoologicznym sprzedawane są też akcesoria dla wędkarzy. Barwimy wodę odrobiną niebieskiej farbki. Zamiast samej wody możemy naleć do słoika mieszankę wody i gliceryny. Wtedy możemy wsypać do słoika trochę brokatu – będzie to dodatkowa urocza atrakcja. Gdy w słoiku będzie gliceryna, brokat będzie opadał na dno wolniej.
Czekamy na zdjęcia Waszych prac!!!
Życzymy udanej zabawy. Pozdrawiamy serdecznie.
 
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, powyżej prezentowane propozycje zabaw/zajęć jakie możecie Państwo realizować w domu, związane są z realizacją zdalnego nauczania w związku z zamknięciem przedszkola z powodu epidemii "Koronawirusa".
 
UWAGA: Poza wpisami na stronie przedszkola i przedszkolnym funpage'u na fb wysyłamy do Państwa materiały /przy pomocy których możemy realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego/ na adres mailowy poszczególnych grup.
 
Więcej informacji u Wychowawców lub u Dyrekcji. Zachęcamy do współpracy i dzielenia się wytworami pracy dzieci - można wysyłać zdjęcia, wiadomości na adres mailowy: promyczek.kontakt@gmail.com lub przedszkole@promyczek-tomaszow.pl
  Nasz wpis na FB:

Drodzy Rodzice i Nasze Kochane Przedszkolaki 20 maja obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ MORZA. Morze to nie tylko plaże i...

Opublikowany przez Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" Środa, 20 maja 2020